Knihovna Hlinsko Městská knihovna Hlinsko
Městská knihovna Hlinsko

Pasování na čtenáře ZŠ Smetanova

Pasování na čtenáře ZŠ Smetanova 2

Ve středu 7.6.2023 proběhla v prostorách sálu Domova seniorů na Drachtince slavnost „Pasování na čtenáře“ prvňáčků ze ZŠ Smetanova, za účasti zástupců ZŠ Smetanova, Městské knihovny, Domova seniorů a rodičů.

Nejdříve přivítal ředitel školy ZŠ Smetanova širokou veřejnost, poděkoval dětem i učitelkám za píli a snahu, se kterou se naučily všechna písmenka. Po té před samotným králem pohádkové říše poklekly, složily slavnostní čtenářský slib a to, že: budou ctít slovo, ochraňovat knihy a statečně se bít za všechno dobré, co je v nich napsáno. Potom panoš prvňáčky pasoval mečem na čtenáře, princezna Abeceda každého „ošerpovala“ a z rukou dětské knihovnice čtenáři dostali knihu, z které budou trénovat čtení a vytištěný „čtenářský glejt“ s citací slibu. Pak následoval program pro rodiče, plný písniček a říkanek o písmenkách, které děti předvedly svým rodičům a po skončení akce také seniorům.

Tato akce se konala v rámci Projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, kterou vyhlašuje SKIP ČR.

Akce se vydařila a pasováním v prostorách Domova seniorů se nám podařilo radostně propojit všechny generace. Foto z akce najdete ve Fotogalerii.

Datum vložení: 1. 6. 2023 9:57
Datum poslední aktualizace: 13. 6. 2023 10:10

Svátek má Jaroslav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den grafiky

Zítra má svátek Vlastislav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den smutku
  • Mezinárodní den pro bezpečnost a zdraví při práci

Kontaktujte nás!